وبلاگ

فخرالدینی درباره جزئیات بیشتر این کنسرت توضیح داد: آثاری چون «سوئیت همایون» که 50 سال پیش ساختمش را به عنوان قطعه نخست در این کنسرت اجرا خواهیم کرد. قطعه دوم اثری‌ است تحت عنوان «برای دخترم» که به یاد دختری که در سال‌های دور از دست دادمش، ساخته‌ام. شعر این اثر از فریدون مشیری است که آن را برای دختر خودش، بهار مشیری سروده بود. این اثر را در سال 1353 تولید کردم. قطعه «موج» با شعری از فریدون مشیری، «سوئیت ساوالان»، «سوئیت ابن‌سینا»، آهنگ «اشتیاق» با شعری از فریدون مشیری و «درد گنگ» با شعری از ابتهاج، «به یاد جوانی»، «خلیج فارس»، «بهار می‌شود»، «سرود بهار» و… از دیگر آثاری است که قرار است در این کنسرت اجرا شود.

این هنرمند باسابقه در انتهای صحبت‌های خود تصریح کرد: امیدوارم که برنامه جامع و خوبی باشد. بعد از چند سال وقفه روی صحنه می‌آیم و امیدوارم هنردوستان بیایند و این برنامه را ببینید و می‌دانم که قطعا مورد توجه قرار خواهد گرفت. ارکستر و گروه با شور و اشتیاق مشغول تمرینند و امیدوارم اجرای خوبی از آب درآید. این کنسرت نتیجه 50 سال فعالیت من در حوزه موسیقی است، زمانی که رهبر ارکستر رادیو تلویزیون ایران بودم و زمانی که رهبر ارکستر موسیقی ملی بودم. مشتاقانه در انتظار دیدار مردم هستم که وقتی برمی‌گردم چهره زیبای آن‌ها را در سالن وحدت ببینم و لذت ببرم.

وحید تاج و مجتبی عسکری به عنوان خواننده در این کنسرت حضور دارند و شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی نیز رهبران ثابت این ارکستر هستند.

کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر 11 و 12 مرداد با حضور فرهاد فخرالدینی به عنوان رهبر مهمان ارکستر در تالار وحدت و به تهیه‌کنندگی سوسن تقی‌پور (مدیر مرکز علمی کاربردی واحد 46) برگزار می‌شود.

با آرزوی موفقیت برای اساتید آموزشگاه موسیقی چند مضراب

**استاد مجتبی عسگری و سرکار خانم الهام علی بخشی**

مدیر سایت

مدیر سایت

Leave a Comment

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.