دوره

آموزش کمانچه در کرج

دسته بندی
کمانچه
مربی
روزبه پارسا
0 دیدگاه

شرح دوره

درباره مدرس:

روزبه پارسا متولد ۱۳۶۷
آموختن موسیقی از سن پنج سالگی با ساز تنبک نزد سیروس اژدری. ورود به هنرستان عالی موسیقی در سال اول راهنمایی و فراگیری ساز کمانچه توسط استاد سعید فرج پوری. فراگیری شیوه های مختلف نوازندگی نزد اساتید شروین مهاجر٬ سامر حبیبی٬ محمد مقدسی٬ مهدی علومی٬ احسان ذبیحی فر.

افتخارات:

برگزاری کنسرت های متعدد توسط ارکستر هنرستان موسیقی تهران و سه اجرا در تالار وحدت در سال های ۸۰ تا ۸۳. همکاری با گروه فاخته و اجرا در تالار وحدت . همکاری با ارکستر ویولت و اجرا در تالار وحدت. شرکت در جشنواره های متعدد موسیقی از جمله جشنواره ی جوان و جشنواره ی فجر و کسب مقام اول نوازندگی در ساز کمانچه.

نفر برگزیده و نفر اول در نوازندگی ساز کمانچه در جشنواره ی هنرستان های کل کشور.

سرپرستی گروه موسیقی نهیب و اجرا در آمفی تاتر چمران در کرج. همکاری با گروه موسیقی بانو پری ملکی و اجرای کنسرت در تالار وحدت. همکاری با گروه موسیقی شب آوا و اجرا در سالن سیروس صابر در کرج. تألیف کتاب های بیست قطعه برای کمانچه اثر استاد سعید فرج پوری انتشارات ماهور. هیجده قطعه ی آذربایجانی از آثار هابیل علی اف انتشارات چنگ.

سوابق تدریس:

دوازده سال سابقه ی تدریس در آموزشگاه های مختلف در شهر کرج نظیر: سارنگ٬ آوا٬ اورنگ٬ آوای کلار٬ سرو٬ نوای نو٬ چند مضراب

درباره دوره:

دوره آموزش تخصصی ساز کمانچه

آموزش کمانچه نوازی شامل دوره های مقدماتی ٬ متوسطه و پیشرفته می باشد که هر کدام ازین دوره ها از منظری درک هنرجو را نسبت به موسیقی افزایش می دهند و او را با این هنر فاخر آشنا می سازند.
دوره مقدماتی:
در دوره ی مقدماتی علاوه بر آشنایی با مفاهیم تئوری و نظری موسیقی شامل ریتم ٬ فواصل و استایل صحیح نوازندگی٬ هنرجو قادر خواهد بود قطعات و ملودی های ساده ای را بنوازد تا ذوق او در این مسیر پرورش یابد.
دوره متوسطه:
در دوره ی متوسطه با فراگیری انواع اتودها و تکنیک ها ٬ توان نوازندگی او به درجات بالاتری خواهد رسید و قادر به اجرای قطعات پیچیده تری خواهد بود.
دوره پیشرفته:
  و در پایان در دوره ی پیشرفته با شناخت دستگاه ها ٬ آوازها و گوشه ها درک ظرافت موسیقی ایرانی هرچه بیشتر برای هنرجو ممکن خواهد شد و در این نقطه از نوازندگی قادر به ارائه‌ی ی ذوق و احساس شخصی خود خواهد بود که همانا غایت هنر در بیان عنصر احساس و عواطف آدمی‌ست.
اجرا:
بخشی از نوازندگی روزبه پارسا در آواز افشاری
به همراه
آزاد جعفری آواز
مجتبی جعفری تمبک
در سالن آمفی‌تئاتر آموزشگاه موسیقی چند مضراب

دوره تخصصی آموزش ساز کمانچه

مدرس: روزبه پارسا

درباره مربی

  • روزبه پارسا

نظرات

0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
0
4 ستاره
0%
0
3 ستاره
0%
0
2 ستاره
0%
0
1 ستاره
0%
0

هنوز رتبه دهی نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید

اولین نفری باشید که نظر می دهید “آموزش کمانچه در کرج”