همه چیز درباره ساز کاخن و انواع آن

تصویر کاحن وب سایت پند مضراب

همه چیز درباره ساز کاخن و انواع آن

موسیقی بخش جدایی ناپذیری از زندگی انسان ها می باشد و همه ما به سبک خاصی از موسیقی علاقه نشان می دهیم. با این حال سازهای مختلفی برای ایجاد موسیقی وجود دارد که هر کدام صدای مخصوص به خود را خواهند داشت. در این میان ساز کاخن به دلیل ویژگی های خاصی که دارد بسیار مطرح شده است. با توجه به جذابیتی که این ساز دارد، کلاس آموزش کاخن در کرج نیز برگزار می شود تا علاقه مندان به آن در این جلسات شرکت کنند. اموزشگاه چندمضراب در این مقاله تلاش می کند تا ساز کاخن و انواع آن را به صورت کامل و جامع برای شما عزیزان تحلیل و بررسی کند.

کاخن پرویی یا آفرو پرویی

یکی از ساده ترین انواع کاخن نمونه پرویی می باشد که کاربرد فراوانی دارد. همانطور که از نام این ساز مشخص است، بیشترین استفاده از آن مربوط به کشور پرو می باشد. افراد محلی در این کشور از گذشته ای دور از کاخن برای نوازندگی استفاده می کرده اند. نکته مهم درباره این کاخن ساختار ساده و معمولی آن است. این ساز ظاهری شبیه به یک جعبه میوه معمولی دارد. البته در پشت کاخن یک حفره صدا وجود دارد که باعث خروج بهتر صدا از آن می شود. در ساختار کاخن پرویی هیچ سیم یا اسنیری به کار نرفته است و کاملا ساده می باشد. این نوع از کاخن بیشتر در خود کشور پرو طرفدار دارد و اکثر موسیقی دانان از سایر انواع کاخن بهره می برند. از آنجایی که آموزش کاخن در کرج در حال انجام است، شما هم با گذراندن این دوره می توانید به صورت کامل بر ساز کاخن مسلط شوید.

کاخن اسنیر

کاخن اسنیر در بین انواع مدل های این ساز،‌ بیشترین کاربرد را به خود اختصاص می دهد. این ساز در اکثر اجراهای خیابانی و صحنه ای قابل استفاده است و صدای فوق العاده ای تولید می کند. همانطور که از نام این ساز مشخص است، در داخل آن از اسنیر استفاده می شود که صدای زنگ داری را تولید خواهد کرد. اگر می خواهید که صدای کاخن حالت زنده تری داشته باشد بدون شک این ساز بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهد بود. در حال حاضر این نوع از ساز به کاخن مدرن هم معروف است و بیشترین کاخن های موجود در بازار از همین مدل می باشند. اگر دوست دارید که یک ساز باکیفیت و ماندگار تهیه کنید به طور قطع کاخن اسنیر می تواند انتخاب جذابی برای شما باشد.

کاخن کوچک

کاخن کوچک از لحاظ ساختاری با سایر موارد یکسان است و تنها تفاوت بین آن ها در اندازه کاخن می باشد. نام دیگر این محصول تراول کاخن می باشد که معادل فارسی آن کاخن مسافرتی است. بعضی از اوقات در موقعیت هایی همچون سفر نمی توانید کاخن معمولی را به دلیل اندازه بزرگ به همراه داشته باشید. در چنین شرایطی می توان یک تراول کاخن تهیه کرد و در طول سفر از نواختن آن لذت برد. البته این ساز برای کودکان نیز بسیار مناسب است زیرا با توجه به شرایط بدنی که دارند به راحتی آن را می نوازند. این مدل از کاخن بر اساس شرایط سنی مختلف ساخته می شود و در اختیار هنرجویان قرار می گیرد. خوشبختانه آموزشی موسیقی کودک در کرج به صورت حرفه ای انجام می شود و می توان نواختن این ساز را به کودک آموزش داد.

کاخن الکتریکی یا ترکیبی

اگر دوست دارید که نوای آکوستیک را به کاخن خود اضافه کنید، بهترین راه خرید کاخن ترکیبی یا الکتریکی می باشد. به صورت کلی وجود صدای آکوستیک باعث جذاب تر شدن ساز کاخن می شود که برای این کار باید نمونه های الکتریکی را خریداری کنید. وجود نیروی الکتریکی عامل ایجاد صدای آکوستیک در این ساز می شود و جذابیت آن را چندین برابر می کند. اگر کاخن شما از نمونه های معمولی است،‌ جای نگرانی وجود ندارد زیرا می توانید خاصیت الکتریکی را به آن اضافه نمایید. شما در زمان کوتاهی با تهیه اکسسوری مدنظر می توانید یک کاخن الکتریکی عالی داشته باشید.بهترین آموزشگاه موسیقی کرج تمامی این سازهای خوب را درکنار هم جمع کرده تا هنرجویان بتوانند به سرعت مراحل ترقی خود را پشت سر بگذارند.

کلام آخر
ساز کاخن به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همین موضوع سبب شده است تا درخواست ها برای یادگیری این ساز بیشتر از گذشته شود. از همین رو بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج، آموزشگاه چند مضراب تمام تلاش خود را می کند تا دوره های یادگیری این ساز را به طور ویژه برگزار کند. مسلما اگر شما هم به این ساز مسلط شوید می توانید در شرایط مختلف به هنرنمایی بپردازید برای یادگیری و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

Adminمشاهده نوشته ها

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدوره هاوبلاگتماس با ما