ezgif.com gif maker 2022 06 19T141037.270 | آموزشگاه موسیقی چند مضراب

نحوه خواندن نت آهنگ

یادگیری نحوه خواندن نت های موسیقی ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. شما به سادگی باید نام خطوط و فضاهای موجود در گروه موسیقی را یاد بگیرید، مقادیر نت را درک کنید، و سپس کشف کنید که چگونه نمادهای صفحه با دست راست و چپ شما روی صفحه کلید ارتباط دارند. سپس، تنها چیزی که نیاز دارید تمرین شروع با نت پیانو آسان است. ما در این مقاله به همه این موضوعات خواهیم پرداخت.

تا به حال  همه ما آهنگی را از رادیو شنیده‌ایم و فکر کرده‌ایم: “وای، من دوست دارم بتوانم آن را اجرا کنم.” و همه ما به دوستان و اعضای خانواده‌ای که در گروه‌های موسیقی اجرا می‌کردند، حسادت می‌کردیم و دائماً با آنها روی صحنه بازی می‌کردیم. اما چگونه می توانید آن رویاهای موسیقی را به واقعیت تبدیل کنید؟

چه بخواهید در یک مهمانی پیانو بنوازی یا مانند یک حرفه ای در یک کوکتل سالن با نور کم، عاج را قلقلک دهید، در اولین قدم مهارت خواندن موسیقی خود را توسعه دهید. دانستن اینکه چگونه در موقعیت های موسیقی به شما مزیت می دهد.

چرا یاد بگیریم چگونه موسیقی بخوانیم؟

توانایی خواندن موسیقی به این معنی است که می توانید ساختار قطعه و نحوه چیدمان آن را ببینید و درک کنید و به شما امکان می دهد درک بیشتری از کل آهنگ ایجاد کنید. نمادهای نت موسیقی، مانند اکثر زبان های گفتاری، قرن هاست که وجود داشته اند. هر نماد نشان دهنده آهنگ، ریتم و تمپوی متفاوت آهنگ خاصی است. نمادها همچنین نشان دهنده تکنیک های مورد استفاده هر کسی است که آن قطعه موسیقی را می نوازد.

برخی از نوازندگان به شما خواهند گفت که خواندن نت پیانو برای اینکه یک نوازنده شایسته باشید، لازم نیست، اما شما فقط با رفتن به آن مسیر خود را محدود می کنید. بسیاری از پیانیست ها تأیید می کنند که یادگیری و مطالعه نت های موسیقی زودهنگام و اغلب انتخاب درستی است.

الفبای موسیقی چیست؟

الفبای موسیقی درست مانند الفبای انگلیسی است، با این تفاوت که فقط از A به G می رود. کادر موسیقی مانند یک نقشه راه برای نوازندگان پیانو است. یک هیات موزیکال دارای پنج خط و چهار فضا است. جایی که نت ها روی خطوط قرار دارند و فاصله ها به شما می گوید که کجا باید پیانو بزنید.

ezgif.com gif maker 2022 06 19T140619.016 | آموزشگاه موسیقی چند مضراب

پیانو آنقدر بزرگ است که برای جا دادن همه نت ها به دو چوب نیاز دارید! دو چوبی که در موسیقی پیانو استفاده می شود، چوب تریبل (که برای نت های بلند استفاده می شود) و چوب باس (برای نت های پایین استفاده می شود) نام دارند. هر کدام نمادهای خاص خود را دارند.

 

ezgif.com gif maker 2022 06 19T140736.940 | آموزشگاه موسیقی چند مضراب

 

ستاد سه گانه چیست؟

بیایید با نگاهی به کادر سه گانه شروع کنیم. این کادری است که به طور معمول نشان می دهد که کدام نت ها را با دست راست خود بازی کنید. اگر برای اولین بار نحوه خواندن نت های موسیقی را یاد می گیرید، باید با نام حروف خطوط و فاصله ها آشنا شوید.

نماد کلید سه گانه به شکل زیر است(کلید سل)

 

ezgif.com gif maker 2022 06 19T140909.740 | آموزشگاه موسیقی چند مضراب

Adminمشاهده نوشته ها

Avatar for admin

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.