معرفی ساز گیتار

ساز گیتار تشکیل شده از سه تا سیم نایلونی و سه تا سیم فلزی، یک کاسه داریم و یه دونه دهانه خروجی صدا،  این ساز رو اصطلاحا بهش میگن یک ساز زخمه ای که با انگشتامون میزنیم و تشکیل شده از سه سبک که خیلی رایج ترین آن ها میتونیم به سبک کلاسیک، سبک فلامنکو و سبک پاپ اشاره کنیم.

بهترین سن برای شروع این ساز

بهترین سن برای بچه‌هایی که می خوان ساز گیتار رو شروع کنن ۶ و ۷سالگی هستش.

روش تدریس ساز گیتار

روش تدریس برای کلاس این هستش که از مباحث تئوری شروع می کنیم و بعد از اون با توجه به علاقه مندی هنرجو برای اینکه سبک پاپ و کلاسیک را دوست دارند. اگر کلاسیک که از متد های کلاسیک استفاده می‌کنیم اگر که موسیقی پاپ بود باز هم ریتم خوانی و نت خوانی بخش مهمی از کلاس ما هستش و در کنار اون تمرین هایی می دهیم که برای تقویت شنوایی هنرجویان مناسب باشد تا بتوانند در موزیک ‌ها ی پاپ از آن استفاده کنند.

نحوه تمرین این ساز

خیلی از هنر جو ها میپرسند که ما باید روزانه چقدر و چطور تمرین کنیم. برای شروع تمرینشون بهتر که از زمان های کوتاه تر در نظر بگیرند. ماکسیمم روزی ۱ ساعت را در نظر بگیرند حالا یا سه تا ۲۰ دقیقه، ۴ تا ۱۵ دقیقه در نظر بگیرند که به اون استایل نشستنشون واسه ساز عادت کنند. اگر زمان تمرین هم که کوتاه باشه در زمان استراحت عضلاتشون برمیگرده به حالت عادی و بعد از آن میتونن شروع کنند به تمرین، اینجوری عضلاتشون کمتر خسته میشه در این حال عادت می کنند و عضلات برای تمرین های همین های طولانی تر آماده میشه.

نکته مهمی که توی تمرین ساز گیتار هستش معمولا باید سعی کنند که از مترونوم استفاده کنند حتما قبلش انجام بدن و انجام بدم که تمرین هارو بتونن راحت تر بزنند.

زمان رسیدن به نقطه مبتدی

یکی از سوالاتی که مداوم پرسیده میشه اینه که من کی می تونم آهنگ بزنم؟ وقتی که تمرین هنرجو مرتب باشه و متد تدریس هم برای مدرس مشخص باشه، قطعا از همون ترم اول میتونیم هنرجو رو به نواختن یه سری قطعات کوتاه برسونیم و بعد از اون هر چقدر کلاس بیشتر ادامه پیدا کنه قطعا تخصصی تر میشه لول بالاتر میره و بعد هم اگه کسی علاقه مند بود بین هنرجویانی که مثلاً دو تا سه سال به کلاس میان، می‌تونن تصمیم گیری کند که آیا می‌خوان ساز گیتار رو به صورت آکادمیک ادامه بدن یانه؟ که بعد ما هنرجویان راهنمایی می‌کنیم و می‌توانند که به اون لول های حرفه ای و تخصصی که می خوان برسن.

سخن پایانی

در آموزشگاه چندمضراب ما در خدمت شما هستیم برای تدریس ساز گیتار و بقیه سازها در یک محیط و حرفه‌ای و آروم که کلاس ها را به صورت گروهی و خصوصی برگزار می‌کند. ویدیو های آموزشگاه موسیقی چندمضراب را می توانید در صفحه اینستاگرام ما دنبال کنید.

Adminمشاهده نوشته ها

Avatar for admin

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.