فواید موسیقی برای کودکان

موسیقی کودک

فواید موسیقی برای کودکان : تأثیر موسیقی بر رشد کودک

فواید موسیقی برای کودکان به خوبی اثبات شده است. موسیقی و رشد مغز کودک ارتباط نزدیکی دارند و زبان و تمرکز و یادگیری همه آنها از طریق آواز بهبود می یابد. یادگیری این مهارتها در سالهای اولیه تأثیر مثبتی دارد.

هیچوقت والدین خیلی زود آشنایی بچه ها با موسیقی را شروع نمی کنند. در اینجا ما به فواید موسیقی برای نوزادان و کودکان نوپا و همچنین برای کودکان بزرگتر خواهیم پرداخت. دریابید که چگونه می توانید پیشرفت آنها را به شدت بهبود بخشید ، و چرا علم کودکان از آموزش موسیقی طرفداری و پشتیبانی می کند.

سالهای اولیه کودک برای رشد آینده کودکان ضرورت دارد. آوردن موسیقی به زندگی آنها می تواند یک تصمیم درخشان باشد که به آنها در بقیه طول عمرشان کمک می کند.  برای دریافت مشاوره رایگان و آموزش موسیقی کودک در کرج با تماس بگیرید.

 

تاثیر مثبت موسیقی بر هوش کودکان

تحقیقات حاکی از این است که کودکانی که به یادگیری موسیقی می‌پردازند از هوش بیشتری نسبت به همسالان خودشان برخوردار هستند. یکی از علت‌های این موضوع می‌تواند درگیر کردن قسمت‌های مختلف ذهن در حین نوازندگی و به چالش کشیدن هوش و مغز باشد. هرچه این تمرین‌ها بیشتر شود رشد مغزی و هوش کودک شما بیشتر خواهد شد. با توجه به این موضوع که کودکان در هنگام یادگیری موسیقی با مفاهیم ریتم و کسرها آشنا می‌شوند در آینده نیز راحت‌تر از همسالان خود می‌توانند به تحلیل مسائل ریاضی بپردازند.

“باهوش بودن یک مورد غریزی و یا ارثی نیست. فرزند شما نیز می‌تواند جزو آن دسته از کودکان باهوشی باشد که قدرت تحلیل بالایی دارد.”

تاثیر موسیقی بر سلامت روحی و جسمی کودکان

در مورد سلامت جسمی می‌توان این مورد را در هماهنگی‌های اجرا و حتی نواختن خود ساز دانست. سلامت جسمی خود را در سازهایی با تحرک بالاتر مثل سازهای کوبه‌ای بیشتر نشان می‌دهد؛ و اما در خصوص سلامت روحی همان‌طور که می‌دانید آموزش موسیقی هم به‌صورت فردی و هم به‌صورت گروهی انجام می‌شود. همین تمرینات گروهی می‌تواند تجربه‌ی خوب یک کارگروهی و سلامت روحی را برای کودک دلبند شما به همراه داشته باشد. از نمودهای این سلامت روحی کنترل استرس و اضطراب و کاهش آن است.

تاثیر موسیقی بر اضطراب و استرس:

یکی از مواردی که موسیقی تاثیر قابل توجهی بر روی آن می‌گذارد کاهش استرس و تنش‌های روحی در کودکان است. تاثیر موسیقی بر روی کودک شما هم می‌تواند تاثیر خود موسیقی و هم می‌تواند تاثیر محیطی بر روی کودک شما باشد.

موسیقی بر استرس و اضطراب کودکان می‌توان گفت که موسیقی کودکان عمدتاً فضایی شاد و توام با انگیزه و انرژی دارد. موسیقی‌ها و آهنگ‌هایی که کودکان می‌نوازند، از تحرک و انرژی خوبی برخوردار هستند و منجر به شادی کودکان شده که استرس و اضطراب را در آن‌ها کاهش می‌دهد.

تاثیر مثبت موسیقی بر اعتماد به نفس کودکان

از فواید موسیقی برای کودکان حضور در جمع‌های نوازندگی، اجرا برای خانواده، دوستان و فامیل و همچنین مورد تائید و مقبولیت قرار گفتن کودکان از طرف دیگر اعضای خانواده، به علت یادگیری یک مهارت هنری است؛ که این موارد تأثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس کودک شما می‌گذارد. اینکه فرزند شما می‌تواند یک ساز را بنوازد و شعری را در کنار آن بخواند به‌صورت ناخودآگاه یک حس غرور مثبت در فرزند شما ایجاد می‌کند که خودباور شده و ‌ایمان پیدا می‌کند. یکی از موارد مهم دیگری که در اعتماد به نفس کودک شما تاثیرگذار است، اجرا است. برای اجرای موسیقی در یک جمع چه کوچک و چه بزرگ نیاز به جسارت و شجاعت دارد؛ اجرای موسیقی می‌تواند جسارت و شجاعت فرزند شما را افزایش دهد که در نتیجه منجر به افزایش اعتماد به نفس خواهد شد.

 

رابطه موسیقی و خلاقیت کودکان

با توجه به این موضوع که موسیقی مغز و ذهن را به چالش می‌کشد و باعث تقویت یادگیری می‌شود؛ ذهن کودک فعال‌تر می‌شود و می‌تواند در این حالت خلاقیت بیشتری داشته باشد. خلاقیتی که ناشی از به‌کارگیری میزان بیشتری از مغز، تقویت یادگیری و تحلیل مسئله است

یادگیری موسیقی و افزایش سرعت یادگیری در سایر زمینه‌ها

یکی از مزایای یادگیری موسیقی برای بچه‌ها و مزایای موسیقی بر سلامت ذهنی بچه‌ها این مورد است که سرعت یادگیری در آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. علت این افزایش سرعت یادگیری در کودکان موارد متعددی است. از جمله‌ی این موارد می‌توان به افزایش سطح هوش، تمرکز، بالا رفتن قدرت حل مسئله و مسائلی از این دست علت‌های اصلی افزایش سرعت یادگیری هستند که می‌توانند در آینده برای یادگیری علوم مختلف به فرزند شما کمک کنند.

فاکتور های مهم برای انتخاب ساز کلیک کنید.

کلام آخر

اگر شما هم قصد دارید یک فعالیت فوق برنامه برای کودک دلبندتان داشته باشید آموزش و یادگیری موسیقی یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرگرم کردن کودکان است. برای دریافت اطلاعات از برگزاری کلاس های موسیقی کودک (ارف) در کرج کافیست با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

Adminمشاهده نوشته ها

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدوره هاوبلاگتماس با ما