فاکتورهای مهم برای انتخاب ساز

فاکتورهای مهم برای انتخاب ساز

فاکتورهای مهم برای انتخاب ساز

بدون شک از بدو خلقت انسان‌ها روح آدمی با موسیقی عجین شده‌است. گوش سپردن به موسیقی طبیعت، در وجود هر انسانی ذوق و نشاط ایجاد می‌کند.

در طول تاریخ همواره موسیقی ارج و قرب خاصی در بین هنرهای مختلف داشته است و نوازندگان و خوانندگان زیادی در سراسر دنیا پرورش یافتند.

امروزه هم هنر موسیقی یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های هنر محسوب می‌شود و در هر قشر سنی، یادگیری نواختن سازهای مختلف به خوبی لمس می‌شود.

اما برای شروع نواختن موسیقی، ابتدا باید سازی انتخاب کنیم. چند نفر از عزیزان که در حال خواندن این مقاله هستید، تا به حال سازی انتخاب کرده‌اید که پس از خرید و حضور چند جلسه‌ای در کلاس از انتخاب خود پشیمان شده باشید؟

بدون شک تعداد زیادی این تجربه را داشته‌اند. آموزشگاه چند مضراب در این مقاله قصد دارد ملاک های انتخاب ساز مناسب را معرفی کند تا انتخاب راحت تری داشته باشید.

  سبک موسیقی مورد علاقه

شاید اولین و یکی از مهمترین آیتم ها برای انتخاب ساز سبک موسیقی مورد علاقه شما باشد. بی شک هر­ انسانی یک سبک موسیقی را بیشتر از انواع دیگر آن می‌پسند و دوست دارد ترانه‌هایی که گوش می‌کند در مجموعه‌ی همان سبک باشد. به طور مثال اگر طرفدار آهنگ‌های پاپ هستید به هیچ عنوان نمی‌توانید با نواختن سازهای سنتی ارتباط بگیرید و برعکس اگر طرفدار موسیقی سنتی و کلاسیک باشید، موسیقی پاپ یا راک برایتان خیلی خوشایند نخواهد بود. پس در نخستین گام انتخاب ساز سبک مورد علاقه‌ی خود را بشناسید و سازهای زیر مجموعه آن را بررسی کنید.

کدام نوع ساز را بیشتر دوست دارید؟

در اینجا منظور از نوع ساز کوبه‌ای، زهی، بادی و … است. باید بدانید که کدام نوع را می‌پسندید و دوست دارید به نواختن آن بپردازید. یادتان باشد که در این قسمت به هیچ عنوان احساسی عمل نکنید برای مثال چون فلانی گیتار می‌زند و … پس من هم ساز تخصصی خود را از همین اشخاص الگو برداری می کنم.

 

 ساز شما معرف شخصیت شماست

یادتان باشد نوع خلقیات و شخصیت اجتماعی شما در انتخاب و نواختن سازتان بسیار موثر استو پس سازی انتخاب کنید که با شخصیت شما همخوانی داشته باشد.

 

 محدودیت مالی

برای انتخاب ساز باید ببینید در چه شرایط مادی قرار دارید و تا چه میزان می‌توانید هزینه کنید به طور مثال پیانو یک ساز بسیار گران است. کسانی که نوازندگی پیانو را انتخاب می‌کنند باید بررسی کنند که آیا توان خرید آن را در حال حاضر و یا در سال‌های آتی خواهند داشت یا نه.

محدودیت های جسمانی

اگر سازی انتخاب کنید که در آن محدودیت‌های جسمانی خود را در نظر نگرفته باشید بی شک خیلی زود از آن خسته خواهید شد. همه می‌دانیم که ساکسیفون سازیست که نیاز به تنفس منظم و خوب دارد همچنین سنگینی ساز نیز قابل لمس است. پس در هنگام انتخاب ساز محدودیت جسمانی خود را حتما در نظر بگیرید.

قبل از خرید ساز از یک مشاور کمک بگیرید

امروزه خوشبختانه بسیاری از آموزشگاه‌های موسیقی به صورت رایگان مشاوره با هنرجو را انجام می‌دهند. اگر در انتخاب سازی شک دارید حتما با مشاوران آموزشگاه موسیقی چندمضراب  مشورت کنید ما برای یک انتخاب درست در کنار شما هستیم.

انتخاب ساز برای کودکان

امروزه بسیاری از والدین محترم علاقه‌مند هستند که فرزندانشان در همان کودکی شروع به نواختن ساز کنند. انتخاب ساز برای کودکان کاری بسیار دشوار است. متاسفانه بسیاری از والدین جدا از شخصیت فرزند خود سازی انتخاب می‌کنند که خودشان به آن علاقه دارند این در حالی است که ممکن است کودک مورد نظر اصلا علاقه‌ای به آن ساز نداشته باشد. آموزشگاه موسیقی چندمضراب می تواند در این امر شما و فرزندتان راهنمایی کند.

کلاس‌های ارف برای کودکان زیر ۷ سال

کلاس‌های ارف برای کودکان زیر ۷ سال بسیار مفید است هنگامی که کودک موسیقی و نت خوانی را با بازی و شعر یاد می‌گیرد، کم کم با موسیقی آشنا می‌شود و پس از گذراندن دوره‌ی ارف راحت تر می‌تواند ساز تخصصی خود را به کمک والدین و البته مشاور و استاد ارف خود انتخاب کند. معمولا ساز پیانو در سنین کودکی طرفداران زیادی دارد.

کلام آخر

اگر بتوانید سازی را که دوست دارید پیدا کنید؛ جادوی موسیقی، پاداش شما را خواهد داد و به زودی از این که می‌توانید از یک ابزار بی‌جان صدای خوشی را خارج کنید، بسیار شگفت‌زده خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

Adminمشاهده نوشته ها

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدوره هاوبلاگتماس با ما