جنجال کنسرت آرون افشار


جنجال کنسرت آرون افشار/ کنسرت پلی بک از آب دراومد؟
در کنسرت «آرون افشار» آرشه ویولون پاره میشود، ولی صدای ساز با همان کیفیت همچنان شنیده میشود../توییتر بهمن بابازاده
باز هم پلی بک در کنسرت
در کنسرت ‎«آرون افشار» آرشه ویولون پاره میشود، ولی صدای ساز با همان کیفیت همچنان شنیده میشود../توییتر بهمن بابازاده
صفحه اجتماعی کلانشهر نیز در این مورد نوشت :
وقتی پاره شدن آرشه ویولن هم صدای کنسرت آرون افشار را تغییر نمی‌دهد
#کلانشهر- اجرای #پلی‌_بک (لب خوانی) در کنسرت زنده حالا شکل جدیدی در ایران به خود گرفته است. جدیدترین حاشیه پیرامون این موضوع مربوط به #کنسرت #آرون_افشار، #خواننده ۲۲ ساله پاپ است.
در کنسرت این #خواننده در حالی که آرشه ویولن نوازنده پاره می‌شود اما صدای صحنه تغییری نمی‌کند و خواننده هم هنگام اشاره به این موضوع به جای اسم آرشه می‌گوید «چوب».
گفتنی است افشار، با یک آهنگ به نام «جانم باش» که سال ۹۷ منتشر شد در ایران طرفداران زیادی پیدا کرد. علی رغم آنکه هنوز تعداد تک آهنگهای این خواننده به ۲۰ نرسیده اما چندین کنسرت در مشهورترین سالن‌های ایران برگزار کرده است.
طی سال‌های گذشته تقلب در کنسرت‌های بعضی از خوانندگان مشهور حاشیه‌های زیادی ایجاد کرده است. علی رغم آنکه بلیت کنسرت‌های این خوانندگان به رقم حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هم رسیده است اما خبری از اجرای زنده نیست و آنها عموما با پلی بک تلاش می کنند هواداران کم اطلاع خود را سرگرم کنند.
منتقدان #موسیقی به جز لب زدن این خوانندگان به فالش خواندن و فالش نواختن «بندهای» پرتعداد این روزهای ایران هم انتقاد می‌کنند.
همچنین به دفعات خطاب به وزارت ارشاد یا اداره‌های ارشاد در شهرهای مختلف گفته شده است که به اجرای زنده در دو سانس پشت سر هم در یک روز مجوز ندهند. چون تجربه ثابت کرده است که در اکثر مواقع حاضران در سالن نه شاهد اجرای زنده که صداهای ضبط شده و ادای خواندن و نوازندگی هستند.
نوازنده گروه “آرون افشار” به ویدئوی جنجالی منتشر شده در فضای مجازی واکنش نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک، روز گذشته ویدئویی از بخشی از کنسرت “آرون افشار” در فضای مجازی جنجال به پا کرد و موجی از واکنش‌های کاربران را به همراه داشته است. در این کنسرت، آرشه ویولون، پاره می‌شود ولی صدای ساز با همان کیفیت همچنان شنیده می‌شود و در این رابطه بهمن بابازاده، خبرنگار بخش موسیقی در توئیتی می‌نویسد: “در کنسرت “آرون افشار” آرشه ویولون پاره می‌شود، ولی صدای ساز با همان کیفیت همچنان شنیده می‌شود.”کاربران زیادی عنوان می‌کنند در حالی که مرم برای بلط‌های گران کنسرت هزینه می‌کنند و از خواننده‌ی مورد علاقه‌ی خود حمایت می‌کنند اما در نهایت در کنسرت زنده به حالت پلی بک (لب خوانی) اجرا می‌شود و بسیار جای تعجب و تاسف دراد که کنسرت‌ها در ایران شکل جدید این چنینی به خود گرفته است. اما “پرهام حسینی” نوازنده ویولن ارکستر “آرون افشار” در این باره توضیحاتی ارائه کرد. وی در یک ویدئوی کوتاه می‌گوید در صحنه‌ی اجرا خواننده هم هنگام به جای اسم آرشه، می‌گوید “چوب” و من این را برای هوادران خود تهیه کرده بود. برخی افراد سودجو قصد دارند از اتفاقی که در کنسرت رخ داد سوءاستفاده کنند و حاشیه‌سازی کنند.

Adminمشاهده نوشته ها

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهدوره هاوبلاگتماس با ما