ezgif.com gif maker 2022 06 18T101350.173 | آموزشگاه موسیقی چند مضراب

برنو مارس کیست؟
برونو مارس یک خواننده و آهنگساز حرفه ای است که در اوایل قرن ۲۱ ام آهنگ‌های مختلفی را برای آرتیست‌های مشهور ساخت. یکی از آهنگ‌هایی که توسط او تنظیم شده، آهنگ Wavin’ Flag از K’Naan می باشد. او به مدت ده سال، برای بسیاری از خواننده‌های مشهور سبک پاپ به تنظیم موسیقی پرداخت و در سال ۲۰۱۰، اولین آهنگ خود را با نام Nothin’ On You را منتشر کرد. او آهنگ‌های متعددی دارد به نوعی “هیت” شناخته می شوند اما دو ترک Uptown Funk و That’s What I Like او برنده جایزه گرمی شدند.
نام مستعار
برونو مارس، نام مستعاری است که او برای خود انتخاب کرده است و نام اصلی او، Peter Gene Hernandez می باشد. او در تاریخ ۸ اکتبر سال ۱۹۸۵ در شهر هاوایی متولد شد. خانواده او، خانواده ای اهل موسیقی بودند. پدر او نوازنده سازهای کوبه ای در سبک لاتین بود و مادر او یک خواننده بود. نام Bruno از زمان بچگی بر روی او گذاشته شد و خانواده او از بچگی او را با این نام صدا می کردند.
بزرگ شدن در خانواده ای که موسیقی بخشی از روزمره آن بود، باعث شد تا برونو از همان زمان بچگی نواختن سازهای مختلف را آغاز کند. او در یک مصاحبه گفت ” من همیشه یک درام کیت، یک گیتار و یک پیانو در اختیار داشتم. درست است که در زمان کودکی هیچ تمرینی انجام نمی دادم، اما این سازها همیشه در خانه ما وجود داشت و هر زمان که دلم می خواست، می توانستم با آن‌ها بنوازم.” او اضافه کرد: ” شاید به همین دلیل است که خیلی زود موسیقی را یاد گرفتم. چون در وقت اضافه خود، همیشه با این سازها بازی می کردم و سعی می کردم تا صداهای جالب را از آن‌ها به دست آورم. او تنها هنگامی که ۴ سال داشت با خانواده خود اجراهای مختلفی را انجام می داد و در بسیاری از کنسرت‎های آن‌ها حضور داشت.
مارس به دبیرستان Roosevelt در شهر میامی رفت و در آن جا با دوستان خود یک گروه موسیقی تشکیل داد. او در این گروه آهنگ‌های قدیمی و پرطرفدار را اجرا می کرد و همچنین برخی از آهنگ‌های خانواده خود را نیز به زیباترین شکل ممکن برای طرفداران خود اجرا می کرد. یکی از نکاتی که در مورد او جلب توجه می کند، راحت بودن او بر روی استیج است. این موضوع از زمان دبیرستان تا اجراهای تازه وی مشهود است. برونو در این باره می گوید “من از زمان بچگی بر روی استیج بزرگ شدم و به آن عادت دارم. من اولین اجرای خود را در سن ۴ سالگی انجام دادم. خانواده من بیشتر زمان خود را بر روی استیج بوده است. اجرا کردن برای من کاری بسیار عادی است.”
پس از آن که برونو از دبیرستان فارغ التحصیل شد، تصمیم گرفت تا شهر خود یعنی هاوایی را ترک کند و به لس آنجلس برود. اما در سال‌های نخست او در لس آنجلس، او نتوانست نگاه‌‎ها را به سمت خود جذب کند. این موضوع او را آزار می داد و به دلیل عادت داشتن او به اجراهای زنده، او در تصمیم خود مردد شده بود. اما پس از مدتی او تصمیم گرفت تا به یک تنظیم کننده و آهنگساز تبدیل شود و دیگران را در ساخت آهنگ‌های خود کمک کند. بیوگرافی slash را مطالعه فرمایید.
ezgif.com gif maker 2022 06 18T101446.547 | آموزشگاه موسیقی چند مضراب
تحولی در مسیر حرفه ای برونو مارس
یکی از دوستان مارس، او را با یک آهنگساز مشهور به نام Philip Lawrence آشنا کرد. لارنس قبول کرد که به مارس در تنظیم آهنگ‌های مختلف کمک کند. برونو با کمک فیلیپ یک آهنگ را ساختند و برای یک رکورد لیبل ارسال کردند. رکورد لیبل از این آهنگ بسیار راضی بود و از برونو و فیلیپ خواست تا آهنگ را به آن‌ها بفروشد تا یکی از آرتیست‌ها بتواند بر روی آن بخواند.
دوره فقر برونو مارس
برونو برخلاف میل شخصی، مجبور به فروختن این ترک شد. او بعدها گفت “ما در آن زمان بسیار فقیر بودیم و برای زندگی کردن در لس آنجلس به هر کاری نیاز داشتیم. من آهنگ‌های خود را بسیار دوست داشتم اما مجبور شدم تا آن‌ها را بفروشم. پس از مدتی، با خود گفتم شاید راه درست این است. باید اجرا و فعالیت به عنوان یک آرتیست را کنار بگذارم و با تنظیم و ساخت آهنگ‌های مختلف برای آرتیست‌ها وارد بیزینس موسیقی شوم.”
پس از این انتخاب، او برای آرتسیت‌های مشهور و مختلفی به ساخت آهنگ پرداخت. از جمله این آرتیست‌ها می توانیم به Travie McCoy، Brady و K’Naan اشاره کنیم.
ورود برونو به دنیای پاپ
در سال ۲۰۱۰ و پس از سال‌ها آهنگسازی برای دیگر آرتیست‌های سبک پاپ، برونو مارس با تک آهنگ Nothin’ On You به عنوان یک خواننده وارد این سبک شد. این آهنگ، اولین آهنگ او بود و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرد. این آهنگ به سرعت به رتبه ۱ تک آهنگ‌های بیلبورد رسید.
آلبوم Doo-Wops & Hooligans
چند ماه بعد، او اولین آلبوم خود را با نام Doo-Wops & Hooligans منتشر کرد. او در سال ۲۰۱۲ آلبوم دوم خود را با نام Unorthodox Jukebox رونمایی کرد. این آلبوم به سرعت به رنکینگ بیلبورد رسید و یکی از موزیک ویدئوهای آن جایزه MTV را دریافت کرد.
شکوفایی برونو مارس
در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶، مارس در کنار آرتیست‌هایی همانند مدونا، جاستین تیمبرلیک، کلدپلی و بیانسه در مراسم Super Bowl اجرا کرد. اجرا در این مراسم، باعث شد تا او جزو آرتیست‌های پر طرفدار و حرفه ای سبک پاپ در دنیا شناخته شود.
در سال ۲۰۱۴ مارس جایزه بهترین آلبوم وکال پاپ را در مراسم گرمی برنده شد. همچنین آهنگ Uptown Funk او نیز برنده این جایزه شده است.
آخرین آلبوم او در سال ۲۰۱۶ با نام ۲۴K Magic به بازار آمد. این آلبوم در سال ۲۰۱۸ جوایز گرمی بسیاری را دریافت کرد و در ۶ قسمت برنده جایزه شد

Adminمشاهده نوشته ها

Avatar for admin

مدیر سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.